Młodszy/a Specjalista/ka R&D

Date: Sep 12, 2024

Location: Pilawa, PL

Company: AkzoNobel

Akzo Nobel - jesteśmy jednym z największych światowych producentów farb dekoracyjnych i specjalistycznych powłok; liderem we wprowadzaniu innowacyjnych technologii na rynku farb dekoracyjnych. Fabryka AkzoNobel z siedzibą w Pilawie jest jednym z największych zakładów produkujących farby dekoracyjne oraz powłoki w Europie. W dwóch nowoczesnych działach produkcyjnych powstają rozpoznawane na całym świecie produkty marek: Dulux, Sadolin i Hammerite. Nasze centrum R&D prowadzi badania laboratoryjne oraz testy nowych produktów i komponentów, a także opracowuje nowe receptury, odpowiadając na potrzeby naszych kilentów na globalnym rynku.

Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com

Zakres obowiązków:

  • Codzienne wsparcie zespołów produkcyjnych i jakości w rozwiązywaniu problemów dotyczących jakości wyrobów oraz procesu produkcji.

  • Wsparcie MU w zakresie wdrożenia nowych produktów i modyfikacji istniejących receptur.

  • Aktywny udział w międzynarodowych projektach: planowanie oraz wykonywanie testów laboratoryjnych zgodnie z technikami badawczo-rozwojowymi R&D i wytycznymi dotyczącymi produkcji; analiza i interpretacja wyników testów;  przygotowywanie raportów z prowadzonych prac i aktualizacja dokumentacji projektowej; udział we wdrożeniu nowych receptur do produkcji;

  •  Zapewnienie wsparcia technicznego dla MU oraz technologom w ciągłym doskonaleniu istniejących receptur i standardów jakości w jednostkach produkcyjnych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: chemia, technologia chemiczna.
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.
  • Zaangażowanie w realizację powierzonych zadań i umiejętność pracy w zespole.
  • Umiejętność formułowania wniosków na podstawie analizy wyników badań laboratoryjnych.
  • Umiejętność pracy pod presją i efektywnego zarządzania czasem pracy.

Mile widziane:

  • Znajomość metod badawczych farb i powłok.

  • Znajomość metodyki pomiaru koloru.

Oferujemy:

  • Szkolenie przygotowujące do samodzielnej pracy.

  • Możliwość pracy w międzynarodowym środowisku.

  • Opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie,  kartę MultiSport.

  • Program poleceń pracowniczych z atrakcyjnym bonusem.

  • Świadczenia z Funduszu Socjalnego, m.in. dofinansowanie wypoczynku.

  • Atrakcyjny rabat na nasze produkty.

At AkzoNobel we are highly committed to ensuring an inclusive and respectful workplace where all employees can be their best self. We strive to embrace diversity in a context of tolerance. Our talent acquisition process plays an integral part in this journey, as setting the foundations for a diverse environment. For this reason we train and educate on the implications of our Unconscious Bias in order for our TA and hiring managers to be mindful of them and take corrective actions when applicable. In our organization, all qualified applicants receive consideration for employment without regard to race, color, religion, sex, sexual orientation, gender identity, national origin, age or disability.